جولای 19, 2019 Mostafa بدون دیدگاه

اگر دنبال برنامه نویس برای ساخت افزونه ،قالب،سایت،برنامه ویندوز،اپلیکیشین اندروید،ربات تلگرام و.... هستید ،سفارش برنامه نویسی را مطالعه نمایید.

توجه : درخواست افزونه ،قالب، اسکریپت و نرم افزار و ... و سوالات و مشکلات خود را در انجمن ارسال نمایید

اگر از شیوه جدید نمایش دسکتاپ در ویندوز۷ راضی نیستید و دوست ندارید ماوس را به گوشه صفحه بکشید تا دسکتاپ را ببینید، راه‌حل ساده است، کافی است این ترفند کوچک را دنبال کنید.

یکی از ویژگی‌های خوب ویندوز اکس‌پی این بود که آیکنی داشت که با یک کلیک همه پنجره‌ها را Minimize می‌کرد، اما در ویندوز۷، به‌خصوص اگر دو مانیتور داشته باشید که هر کدام هم ۲۲اینچ قطر داشته باشند، آن‌موقع یک سفر دریایی برای انتقال ماوس به گوشه تصویر باید ترتیب داد!

روی دسکتاپ کلیک‌راست کنید و یک سند متنی ساده بسازید.

نام آن را ShowDesktop.exe بگذارید و پیغام هشدار بعدی را تائید کنید. سپس روی فایل اجرایی exe کلیک‌راست کرده و آن را Pin to Taskbar کنید. حالا آیکن Show Desktop خود را ایجاد کنید، پس از این‌ که یک فایل متنی ساختید، می‌توانید از این کد به‌عنوان تقلب استفاده کنید:

[Shell]
Command=2
IconFile=explorer.exe,3
[Taskbar]
Command=ToggleDesktop

حال آن را به ‌نام ShowDesktop.scf ذخیره کرده و در فولدر زیر بگذارید:‌

C:\Users\computername\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch \ User Pinned\TaskBar

روی ShowDesktop.exe کلیک راست کرده و سپس Properties را انتخاب کنید. مقدار زیر را در تب Shortcut و فیلد Target قرار دهید:‌

C:\Users\computername\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch \ User Pinned\TaskBar\Show Desktop.scf

حال که آیکن به تسک‌بار منتقل شد، می‌توانید به هر جا که فکر می‌کنید مناسب است منتقلش کنید. البته بهتر است آیکن آن را به شکل بهتری تغییر دهید.


برچسب ها