اسفند ۱۱, ۱۳۹۷ Mostafa بدون دیدگاه

اگر دنبال برنامه نویس برای ساخت افزونه ،قالب،سایت،برنامه ویندوز،اپلیکیشین اندروید،ربات تلگرام و.... هستید ،سفارش برنامه نویسی را مطالعه نمایید.

توجه : درخواست افزونه ،قالب، اسکریپت و نرم افزار و ... و سوالات و مشکلات خود را در انجمن ارسال نمایید

همان طور که می دانید، پس از روشن شدن کامپیوتر، اطلاعاتی درباره اجزای سخت افزاری سیستم در صفحات نخست بوت ظاهر می شود که این مشخصات شامل، مشخصات اصلی مادربورد، Cpu ، رم و حتی نام درایو های نصب شده مانند CD-Rom و Hard Disk و… است. در این بین اگر بخواهید این اطلاعات را کاملا مشاهده نمایید کار سختی را پیش رو دارید! چون این صفحات در عرض چند ثانیه رد می شوند و اولین راهی که به نظر می رسد عکس گرفتن از صفحه مانیتور(!) است. اما راه بسیار ساده تری برای خواندن اطلاعات موجود در این صفحات وجود دارد که شما را از هر وسیله جانبی و روش های غیر اصولی بی نیاز می نماید! این روش در عین سادگی، بسیار کاربردی است و شما می توانید با این ترفند به اطلاعات جدید و جالبی از مادربورد و سیستم خود دست یابید.

ابتدا رایانه را روشن کنید و منظر شوید تا نخستین صفحه Boot مشخص شود.
از این پس در هر صفحه ای از بوت که می خواهید آن را به طور کامل مشاهده کنید می توانید کلید Pause Break را بزنید تا آن صفحه در همان جا متوقف شود و شما بتوانید به راحتی اطلاعات آن صفحه را بخوانید!
پس از خواندن اطلاعات صفحه مذکور و برای ادامه بوت و لودینگ ویندوز کافی است کلید ESC را فشار دهید.
نکات:
این ترفند فقط در صفحات بوت عمل می کند و در هنگام لودینگ ویندوز بی اثر است.
کلید Pause Break واقع در قسمت میانی – بالایی کیبورد و ما بین صفحه کلید حروفی و عددی است و مکان دقیق آن سمت راست کلید F12 و کنار کلید Scroll Lock در کیبورد است.

برچسب ها