نحوه‌ی غیرفعال کردن اطلاع‌رسانی‌ها در ویندوز ۸توجه : در صورت بروز مشکل یا کار نکردن لینک دانلود اطلاع دهید تا اصلاح شود.

کاربران عزیز جهت حمایت از سایت مطالب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

با درخواست فایل مورد نیاز خود به غنی کردن آرشیو سایت کمک کنید

یکی از قابلیت‌های جدیدی که در ویندوز ۸ وجود دارد Notifications یا اطلاع‌رسانی است که به‌روزرسانی‌های رخ داده در هر یک از اپلیکیشن‌های محیط Modern UI را به کاربر اطلاع‌رسانی می‌کند. به عنوان مثال اگر یک ایمیل جدید توسط اپلیکیشن Mail دریافت کنید و یا رویداد جدید در اپلیکیشن Calender رخ داده باشد در محیط Modern UI و هم‌چنین Lock Screen به شما اطلاع‌رسانی می‌شود. در صورتی که علاقه‌ای به این قابلیت ندارید در این ترفند به معرفی نحوه‌ی غیرفعال کردن اطلاع‌رسانی‌ها در ویندوز ۸ به صورت کامل خواهیم پرداخت.

ابتدا در محیط ویندوز ۸ کلیدهای ترکیبی Win+I را فشار دهید.
سپس بر روی Change PC settings کلیک کنید.
حال از قسمت سمت چپ Notifications را انتخاب کنید.
در این قسمت می‌توانید نمایش اطلاع‌رسانی‌ها، نمایش اطلاع‌رسانی‌ها در صفحه‌ی Lock و پخش صدا همراه اطلاع‌رسانی‌‌ها را غیرفعال کنید. هم‌چنین می‌توانید اطلاع‌رسانی‌ برای هر اپلیکیشن را به طور جداگانه نیز غیرفعال کنید.

هم‌چنین درصورتی که کلیدهای ترکیبی Win+I را فشار دهید از قسمت Notifications می‌توانید اطلاع‌رسانی‌ها را تا ۱، ۳ و ۸ ساعت آتی مخفی کنید.

جهت غیرفعال کردن اطلاع‌رسانی‌های مربوط به یک اپلیکیشن نیز می‌توانید در صفحه‌ی Start بر روی اپلیکیشن مورد نظر راست‌کلیک کرده و سپس Turn live tile off را انتخاب کنید.

در صورتی که قصد غیرفعال کردن اطلاع‌رسانی‌های صفحه‌ی Lock بر روی تمام حساب‌های کاربری ویندوز را نیز داشته باشید:
ابتدا با یک حساب کاربری با دسترسی Administrator وارد محیط ویندوز شوید.
سپس کلیدهای ترکیبی Win+R را فشار دهید تا پنجره‌ی Run نمایان شود.
اکنون در محیط Run عبارت gpedit.msc را وارد نموده و Enter بزنید.
با باز شدن پنجره‌ی Local Group Policy Editor، مسیر زیر را طی کنید:

حال از قسمت دیگر پنجره بر روی Turn off app notifications on the lock screen دوبار کلیک نمایید.
در پنجره‌ی باز شده گزینه‌ی Enabled را انتخاب نموده و بر روی دکمه‌ی OK کلیک کنید.
در پایان، مجدد پنجره‌ی Run را اجرا نموده و عبارت gpupdate /force را وارد کرده و Enter بزنید تا تغییرات اعمال شود.سلام ، من مصطفی هستم ، فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر-نرم افزار علاقه زیادی به برنامه نویسی و بخصوص PHP دارم ، بنده این وب سایت را به منظور دسترسی هموطنان عزیز به محتواهای مفید در موضوعات موجود در سایت راه اندازی کردم ، از دوستان میخواهم با نظرات خود دلگرمی برای بنده باشند و اگر فایلی نیاز دارند ، حتماً از طریق فرم درخواست ، درخواست خود را ارسال کنند.

ارسال نظر

*