نمایش روز و تاریخ موجود در صفحه‌ی Lock ویندوز ۸ به زبان فارسیتوجه : در صورت بروز مشکل یا کار نکردن لینک دانلود اطلاع دهید تا اصلاح شود.

کاربران عزیز جهت حمایت از سایت مطالب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

با درخواست فایل مورد نیاز خود به غنی کردن آرشیو سایت کمک کنید

اگر از ویندوز ۸ استفاده می‌کنید حتماً می‌دانید که در صفحه‌ی Lock، علاوه بر زمان کنونی، روز هفته و تاریخ میلادی نیز درج می‌شود. این اطلاعات به زبان انگلیسی (منظور زبان اصلی ویندوز نصب‌شده است) نمایش داده می‌شود. در صورتی که علاقه دارید تا زبان نمایش داده شده در این قسمت را به زبان فارسی یا هر زبان دیگر تغییر دهید در این ترفند به نحوه‌ی انجام این کار خواهیم پرداخت. به عنوان مثال از این پس به جای «Wednesday, 20 February» خواهید داشت: «چهارشنبه, ۲۰ فوریه».

ابتدا کلیدهای ترکیبی Win+R را فشار دهید.
در پنجره‌ی Run عبارت regedit را وارد کرده و Enter بزنید.
در پنجره‌ی Registry Editor به مسیر زیر بروید:

دقت کنید در این مسیر، کلید S-1-5-21-x-x-x-x، می‌تواند به جای xهای نمایش داده شامل اعداد مختلفی باشد.
اکنون از قسمت سمت راست پنجره بر روی Language کلیک کنید.
در پنجره‌ی باز شده اگر زبان ویندوز نصب‌شده‌ی شما انگلیسی باشد در قسمت Value data عبارت en-US به چشم خواهد خورد که بیان کننده کد زبان و کشور مربوطه است.
حال برای تغییر زبان روز و تاریخ به فارسی کافی است en-US را پاک کرده و به جای آن fa-IR را وارد کرده و روی دکمه‌ی OK کلیک کنید (برای تغییر به زبان‌های دیگر بایستی کد زبان و کشور مورد نظر را وارد کنید).
اکنون در صورتی که کلیدهای ترکیبی Win+L برای دسترسی به صفحه‌ی Lock را فشار دهید خواهید دید که روز و تاریخ فارسی شده است.سلام ، من مصطفی هستم ، فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر-نرم افزار علاقه زیادی به برنامه نویسی و بخصوص PHP دارم ، بنده این وب سایت را به منظور دسترسی هموطنان عزیز به محتواهای مفید در موضوعات موجود در سایت راه اندازی کردم ، از دوستان میخواهم با نظرات خود دلگرمی برای بنده باشند و اگر فایلی نیاز دارند ، حتماً از طریق فرم درخواست ، درخواست خود را ارسال کنند.

ارسال نظر

*