نمایش Taskbar به هنگام مشاهده‌ی مرورگر فایرفاکس در حالت تمام‌ صفحهتوجه : در صورت بروز مشکل یا کار نکردن لینک دانلود اطلاع دهید تا اصلاح شود.

کاربران عزیز جهت حمایت از سایت مطالب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

با درخواست فایل مورد نیاز خود به غنی کردن آرشیو سایت کمک کنید

همان‌طور که می‌دانید با فشردن کلید F11 می‌توان با مرورگر فایرفاکس در حالت تمام‌صفحه (Full Screen) کار کرد. در این حالت علاوه بر نوار ابزارهای داخلی خود فایرفاکس، نوار Taskbar نیز ناپدید می‌شود و تنها صفحه‌ی وب قابل مشاهده است. در صورتی که مایلید حالتی را تجربه کنید که تنها نوار ابزارهای داخلی فایرفاکس ناپدید شوند و Taskbar ویندوز همچنان قابل مشاهده باشد، در این ترفند به نحوه‌ی انجام این کار خواهیم پرداخت.

بدین منظور نیازمند افزونه‌ای به نام +Fullscreen هستید.
برای دریافت این افزونه کافی است ابتدا به آدرس زیر مراجعه نمایید:

سپس بر روی دکمه‌ی Add to Firefox کلیک نمایید.

پس از دانلود افزونه بر روی دکمه‌ی Install کلیک کنید تا افزونه نصب شود.
در نهایت با کلیک روی دکمه‌ی Restart Now مرورگر را یک‌بار از نو راه‌اندازی کنید تا تغییرات اعمال گردد.

اکنون برای استفاده از افزونه، در صورتی که آیکن آن به هیچ‌یک از نوار ابزارهای بالا یا پایین صفحه اضافه نشده است، ابتدا کلید Alt را فشار دهید تا نوار بالای صفحه پدیدار شود.
سپس از منوی View و سپس Toolbars بر روی Customize کلیک کنید.
در پنجره‌ی باز شده، از میان آیکن‌های موجود، آیکن FULL SCREEN را یافته و توسط نشان‌گر ماوس آن را بگیرید، بکشید و در محل دلخواهی از نوار ابزارهای مرورگر رها کنید (Drag & Drop).
اکنون (ترفندستان) بر روی فلش کوچک کنار این آیکن کلیک کنید.
در صورت انتخاب گزینه‌ی Full Screen، پنجره‌ی مرورگر به حالت تمام‌صفحه‌ی پیش‌فرض تبدیل خواهد شد (بدون نمایش نوار Taskbar).
اما در صورت انتخاب گزینه‌ی Max Mode Full Screen، پنجره‌ی مرورگر به حالت تمام‌صفحه تبدیل می‌شود با این تفاوت که نوار Taskbar قابل مشاهده است.
با فشردن کلید F11 نیز پنجره‌ی مرورگر به حالت عادی تبدیل می‌شود.سلام ، من مصطفی هستم ، فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر-نرم افزار علاقه زیادی به برنامه نویسی و بخصوص PHP دارم ، بنده این وب سایت را به منظور دسترسی هموطنان عزیز به محتواهای مفید در موضوعات موجود در سایت راه اندازی کردم ، از دوستان میخواهم با نظرات خود دلگرمی برای بنده باشند و اگر فایلی نیاز دارند ، حتماً از طریق فرم درخواست ، درخواست خود را ارسال کنند.

ارسال نظر

*