جولای 20, 2019 Mostafa بدون دیدگاه

اگر دنبال برنامه نویس برای ساخت افزونه ،قالب،سایت،برنامه ویندوز،اپلیکیشین اندروید،ربات تلگرام و.... هستید ،سفارش برنامه نویسی را مطالعه نمایید.

توجه : درخواست افزونه ،قالب، اسکریپت و نرم افزار و ... و سوالات و مشکلات خود را در انجمن ارسال نمایید

چند ماه پیش اینستاگرام یک قابلیت تازه را آزمایش کرد. در این قابلیت امکان مخفی کردن لایک در اینستاگرام وجود داشت. دیگر تعداد لایک پست کاربران نمایش داده نمی‌شد. البته خود کاربر می‌توانست متوجه شود که چه کسی تصویر را لایک کرده اما بقیه افراد چنین امکانی را نداشتند.

اینستاگرام از آن پس دیگر اطلاعات خاصی را به اشتراک نگذاشته. به همین خاطر خیلی متوجه جزئیات این آزمایش جدید نیستیم. اما به نظر که این آزمایش به خوبی پیش می‌رود چون اینستاگرام قصد دارد تا این قابلیت را گسترش دهد. در ابتدا قابلیت مخفی کردن لایک در اینستاگرام فقط در کانادا فعال شد، اما حالا شش کشور دیگر هم به این قابلیت دسترسی دارند. این کشورها عبارتند از:

  • ایرلند
  • ایتالیا
  • ژاپن
  • برزیل
  • استرالیا
  • نیوزیلند

البته که برخی از کاربران کانادایی، اعلام کردند که تعداد لایک‌ها دوباره به زیر پست آن‌ها بازگشته و حالا همه قابلیت دیدن لایک‌ها را دارند. اینستاگرام تایید کرد که این آزمایش هنوز هم در کانادا در جریان است و ممکن است گاهی خاموش و روشن شوند.

چرا مخفی کردن لایک در اینستاگرام اهمیت دارد؟

حالا چرا اینستاگرام به دنبال مخفی کردن لایک‌ها است؟ اینستاگرام می‌گوید که هدف اصلی این است که کاربر و مخاطب روی محتوای اصلی پست تمرکز کند و کاری به میزان لایک خوردن و محبوبیت آن نداشته باشد.

به عبارت دیگر، هنگامی که لایک‌ها به صورت عمومی پخش می‌شوند، میزان اهمیت آن‌ها افزایش پیدا می‌کند. مردم تعداد لایک را به عنوان یک نشانه از موفقیت می‌بینند. اگر کسی لایک کمتری بگیرد مطمئنا اعتبار کمتری خواهد داشت و بسیاری هم مشغول فروختن لایک هستند. حتی خود کاربران هم دچار مشکل می‌شوند. ممکن است یک کاربر به خاطر کم بودن لایک یک پست، آن را پاک کند تا تمامی پست‌ها یک دست و محبوب باشند.

از دیدگاه نظری، مخفی بودن لایک باعث می‌شود که کاربر متوجه شود که چه چیزی محبوب است و چه چیزی نیست. اما مخاطب امکان قضاوت را نداشته باشد. کاربر هم نگرانی بیشتری را تجربه نخواهد کرد و تلاش می‌کند که تمرکز بیشتری روی محتوای خود داشته باشد.

اینستاگرام حالا در شش کشور دیگر نیز لایک‌ها را از دید سایر کاربران پنهان می‌کند

اینستاگرام حالا در شش کشور دیگر نیز لایک‌ها را از دید سایر کاربران پنهان می‌کند

 

اگر کنجکاو هستید که ببینید با این قابلیت تازه، پست‌های اینستاگرام به چه شکلی هستند، می‌توانید به تصویر بالا نگاه کنید. بنر بالای اینستاگرام به کاربر اطلاع می‌دهد که تغییری صورت گرفته. زیر تصویر هم تنها اسم یک کاربر و دیگران نوشته می‌شود و دیگر عددی نمایش داده نخواهد شد.


برچسب ها