مارس 8, 2019 Mostafa بدون دیدگاه

اگر دنبال برنامه نویس برای ساخت افزونه ،قالب،سایت،برنامه ویندوز،اپلیکیشین اندروید،ربات تلگرام و.... هستید ،سفارش برنامه نویسی را مطالعه نمایید.

توجه : درخواست افزونه ،قالب، اسکریپت و نرم افزار و ... و سوالات و مشکلات خود را در انجمن ارسال نمایید

کسی دوست ندارد برای بارگزاری یک سایت بیشتر از ۱۲ ثانیه زمان بگذارد.در این مطلب به صورت اختصاصی به معرفی چند راه کار مفید و کاربردی برای افزایش سرعت لود سایت پرداخته ایم.

راه کار اول : سرور رویایی خود را پیدا کنید
هاست شما تاثیر بسزایی در سرعت لود وبسایت یا وبلاگ شما دارد. پیشنهاد ما انتخاب یه میزبان مناسب برای سایت شما است.اگر خودتان سرور دارید سعی کنید اندکی براش هزینه کنید و از درایو های SSD و CPU های قوی اینتل مانند حافظه رم زیاد استفاده کنید.

راه کار دوم : نیترو را فعال کنید
قابلیت Gzip را روی وب سایت خود فعال کنید با اینکار شما سایز سایت را کم کردید در نتیجه HTTP هم سریعتر پاسخگو است.برای فعال کردن Gzip از این ترفند استفاده نمایید.

راه کار سوم : انقلاب را آغاز کنید

کد های سایت خود را کوتاه کنید. برای مثال کامنت ها را از کد هایتان حذف کنید اگر فریم ورک استفاده میکنید سعی کنید از نسخه minfy آن استفاده کنید و سعی کنید لینک های css و javascript را تا حد ممکن کاهش دهید.همچنین اگر از سیستم مدریت محتوا استفاده میکنید میتوانید از افزونه های موجود استفاده کنید.

فایل های css باید در head و فایل های javascript را قبل از بسته شدن body قرار دهید.اینکار نیز تاثیر بسیاری در سرعت لود سایت شما دارد. همیشه عکس ها رو قبل از آپلود کردن بهینه کرده و این ذهنیت خراب افت کیفیت رو از ذهنتون محو کنید زیرا اگر عکس مناسب انتخاب کنید تا میزان بسزایی میتوانید حجم آن را کم کنید.همچنین پیشنهاد می کنیم از فرمت JPG برای عکس های خود استفاده کنید.

هرگز از سرویس های اشتراک عکس استفاده نکنید زیرا امکان فیلتر شدن عکس شما زیاد است. تا حد ممکن عکس ها را در سرور خودتان آپلود کنید و یا اگر تعداد زیادی عکس دارید و یا بخش گالری برای وب سایت خود دارید یک سرور جدا برای عکس هایه خودتان تهیه کنید.

همچنین بهتر است طول و عرض عکس رغ تعیین کنید با این کار مرورگر اول سایت رغ لود می کند و نیازی به محاسبه اندازه تصویر ندارد.

راه کار چهارم : لینک هایتان را تربیت کنید
لینک های شکسته خطای ۴۰۴ و یا ۴۱۰ به ارمغان می آورد که اتفاق خوبی نیست.این لینک های خراب و شکسته فقط درخواست های زمانبر را افزایش میدهد،برای حل مشکل باید خودتان دست به کار شوید و یک بار برای همیشه آنها را به قتل برسانید برای کمک میتوانید از چک کننده لینک خراب استفاده کنید یا افزونه مناسب این کار را برای سیستم مدریت محتوای خود دانلود کنید.

راه کار پنجم : سایتتان رو مرتب کنید
اگر از سیستم مدریت محتوا مانند جوملا،دروپال،وردپرس و… استفاده می کنید افزونه های اضافه را پاک کنید. اگر نیازی به نسخه موبایل ندارید پس از برنامه خود حذف کنید از افزونه های بهینه سازی برای سایت خود استفاده کنید.


برچسب ها