the earth’s gravity or atmospheric buoyant force ?

As you know, the reason for the presence of objects on the ground and the falling of objects on the ground is gravity. Gravity is a natural phenomenon in which all objects with mass attract each other. The effect of gravity on these bodies, that is, the effect of the attraction of a massed body on another massed body, or in a simpler understanding, each body on another body; And we see it as a weight on us. But if we think about this more closely, we will realize that the reason is Archimedes’ principle. Archimedes’ principle is the main one in physics, which states that the upward buoyant force on an object immersed in a liquid (or gas) is equal to the weight of the amount of liquid displaced by the immersion of the object. To better understand it, pay attention to the following example: For example, if you fill a container with water and throw a stone in it, the weight of the water that comes out of the container is equal to the buoyant force exerted by the stream (water). The object enters. And because the density of all living things is higher than the earth’s atmospheric gases, all objects remain on the earth, and if the object whose density is less than the earth’s atmospheric gases, it goes to the top. Therefore, the earth’s gravity can be changed to atmospheric buoyant force.
what do you think?

Writer : Mostafa Shiraali (mr.m.shiraali@gmail.com)

گرانش زمین یا نیروی شناور اتمسفر؟

همانطور که می دانید دلیل وجود اجسام بر روی زمین و افتادن اجسام بر روی زمین نیروی جاذبه است. جاذبه پدیده ای طبیعی است که در آن همه اجسام دارای جرم یکدیگر را جذب می کنند. تأثیر گرانش بر این اجسام، یعنی تأثیر جاذبه جسم توده ای بر جسم توده ای دیگر، یا به تعبیر ساده تر، هر جسمی بر جسم دیگر; و ما آن را به عنوان وزنه ای بر روی خود می بینیم. اما اگر در این مورد دقیق تر فکر کنیم، متوجه می شویم که دلیل آن اصل ارشمیدس است. اصل ارشمیدس اصلی ترین اصل در فیزیک است که بیان می کند نیروی شناور رو به بالا بر جسم غوطه ور در یک مایع (یا گاز) برابر است با وزن مقدار مایع جابجا شده در اثر غوطه ور شدن جسم. برای درک بهتر آن به مثال زیر توجه کنید: مثلاً اگر ظرفی را پر از آب کنید و سنگی در آن بیندازید، وزن آبی که از ظرف خارج می‌شود برابر با نیروی شناوری است که توسط جریان وارد می‌شود. (اب). شی وارد می شود. و چون چگالی همه موجودات زنده از گازهای جوی زمین بیشتر است، همه اجسام روی زمین می مانند و اگر جسمی که چگالی آن از گازهای جوی زمین کمتر باشد به سمت بالا می رود. بنابراین، گرانش زمین را می توان به نیروی شناور اتمسفر تغییر داد.
نویسنده : مصطفی شیرالی

نحوه وارد کردن دیتابیس بزرگ به Mysql

سلام ، برای Import کردن یک دیتابیس بزرگ مثلاً چند گیگابایت به دیتابیس ، براحتی میتوانید از روش زیر استفاده کنید.

1. از طریق SSH یا روش های دیگر وارد mysql شوید.

2. با دستور زیر دیتابیس خود را انتخاب کنید.

use databasename

3.  سپس با دستور زیر دیتابیس را وارد کنید.

source database_path

4. به همین راحتی.

 

افزودن یک برنامه به startup برای اجرای خودکار در هنگام بالا آمدن ویندوز 10

1. کلید ترکیبی Windows+R  را بزنید و یا روی منوی Start راست کلیک نمایید و گزینه Run را انتخاب نمایید.

2.  shell:startup را تایب کنید و Enter را بزنید.

3. در پوشه باز شده shortcut  نرم افزارهایی که میخواهید اجرا شود را کپی نمایید.

پیدا کردن حداکثر اندازه رم قابل پشتیبانی در PC

سلام ، تا حالا شده فکر کنید رم خود را افزایش بدهید و ندانید که سیستم شما چقدر رم را میتواند هندل کند ، برای اینکه بدانید سیستم شما چه مقدار رم را میتواند پشتیبانی کند مراحل زیر را انجام دهید.

1. کلید ترکیبی Windows + R

2. در پنجره Run تایپ کنید CMD و بر روی OK کلیک نمایید.

3. در پنجره باز شده دستور زیر را وارد کنید.

wmic memphysical get maxcapacity

4. و کلید Enter را بزنید ، عدد بدست آمده به کیلوبایت می باشد برای تبدیل به گیگابایت باید به عدد 1048576 تقسیم کنید و یا اینکه دوباره به 1024 تقسیم نمایید.

 

 

انسان حیوانی ناطق نیست

سلام ، امروز داشتم به موضوعی فکر میکردم ، آیا تا بحال خوانده اید در کتاب های منطق ارسطویی هویت انسان را اینطور تعریف کرده که “انسان حیوان ناطق است” ، اما اگر کمی به این جمله فکر کنیم متوجه میشویم که این جمله اشتباه می باشد ، زیرا ناطق بود چه در معنی قدرت صحبت کردن و چه در معنی منطق داشتن (باید و نباید ها) هر دو ابزاری می باشد که انسان خود اختراح کرده و جزء ماهیت آن نمی باشد ، انسان صحبت کردن را به عنوان ابزار ارتباط و اصول منطق را به عنوان معیار سنجش خود برای افکار اختراع کرده است.
و اینکه بنظر خودم اگر بخواهیم تعریف از ماهیت انسان بدهیم که او را از دیگر موجودات شناخته شده در جهان اطراف خود متمایز کند باید بگویم تعریف من این است :

“انسان حیوانی است هوشمند”

حال معنی هوشمند به این معنی می باشد که به زبان ساده انسان می تواند با ابزار شناختی خود اطلاعات از محیط اطراف کسب کند و با آن مجهولات خود را حل کند و تکامل پیدا کند.

 

(دل نوشته من)

آموزش جدا کردن یک پوشه از اسکن شدن توسط آنتی ویروس ESET NOD32

برای جلوگیری و مستثنی کردن یک پوشه از اسکن شدن توسط آنتی ویروس نود 32  ابتدا در صفحه اصلی برنامه کلید F5 را بزنید و در صفحه Advanced setup مانند تصاویر زیر عمل نمایید.

پروتکل BGP چیست؟

 

BGP، پروتکل مسیریابی در اینترنت است که شیوه‌ی برقراری ارتباط بین روترها را تعیین می‌کند. روترها برای برقراری ارتباطات، همسایگی ایجاد می‌کنند. تعداد این همسایگی‌ها، بهترین عامل سنجش اعتبار و قوت BGP است.

زمانی‌که یک نامه در صندوق پست انداخته می‌شود، اداره‌ی پست موظف است آن نامه را پردازش کرده و مسیری سریع و آسان برای تحویل آن به گیرنده انتخاب کند. در اینترنت هم همین‌طور است، وقتی کسی داده‌ها را از طریق اینترنت ارسال می‌کند، BGP مسئول بررسی تمام‌ مسیرهای موجود و انتخاب بهترین مسیر است.

BGP مخفف Border Gateway Protocol بوده و یکی از پروتکل‌های مسیریابی در سراسر اینترنت است. پروتکل‌های مسیریابی مانند BGP همچون نقشه‌ای عمل می‌کنند که بهترین مسیر را از مبدأ تا مقصد نشان می‌دهد و چگونگی برقراری ارتباط بین روترها برای انتشار انتقال اطلاعات را مشخص می‌کند. روتر BGP اطلاعات قابل‌دسترسی را با استفاده از یک پروتکل حمل‌ونقل به نام TCP تبادل کرده و پس از تشکیل یک اتصال TCP، روتر پیام اولیه را برای مذاکره و تأیید پارامترهای اتصال ارسال می‌کند.
چرا به پروتکل BGP نیاز داریم؟

اینترنت ابتدا تنها از یک ابر کوچک تشکیل‌شده بود و فقط چند شبکه‌ به هم متصل در آن وجود داشت. در آن زمان، تمام آنچه برای مسیریابی انجام می‌شد تعریف گره‌های این شبکه‌های محدود و ایجاد ارتباط بین آن‌ها بود. اما اینترنت کوچک باقی نماند و ترکیب بیشتری از شبکه‌ها در اینترنت به وجود آمده است که برای برقراری ارتباط وجود یک سیستم مسیریابی پویا الزامی است. درنتیجه، یک پروتکل مسیریابی خارجی جدید تعریف شد که قابلیت‌های مقیاس‌پذیری را فراهم آورد. ویژگی مقیاس‌پذیری پروتکل BGP سبب شد این‌گونه مسیریابی‌ها را به‌خوبی انجام دهد.
پروتکلBGP چگونه کار می‌کند؟

وقتی دو Autonomous System) AS، سیستم خودمختار، گروهی از دستگاه‌ها که توسط یک سازمان مستقل مدیریت می‌شوند) اقدام به برقراری ارتباط و تبادل اطلاعات با یکدیگر می‌کنند، معمولاً از BGP برای مسیریابی استفاده می‌کنند. از دیدگاه مسیریابی، محیط اینترنت از تعداد زیادی AS تشکیل‌شده است که با راه‌های ارتباطی اصلی به هم متصل شده‌اند. هر AS دارای یک شماره‌ی مستقل است که به آن (Autonomous System Number)ASN می‌گویند. ASNهای برای استفاده در مسیریابی بیرونی اختصاص داده‌شده‌اند. BGP می‌تواند تمام ASهای مختلف را ببیند، هر ASN را شناسایی و بهترین مسیر (طبق سیاست‌ سیستم) را انتخاب کند.

به‌صورت خلاصه می‌توان گفت روترها برای ارتباط با یکدیگر ایجاد همسایگی می‌کنند که به این همسایگی peer می‌گویند. پس‌ از آن هر روتر اطلاعات کامل مسیر تا یک مقصد خارج را به روترهای همسایه‌ی خود ارسال می‌کنند. هر peer تمام‌مسیرهایی که برای هر شبکه می‌شناسد، مدیریت می‌کند و انتشار آن اطلاعات را به AS مجاور خود گسترش می‌دهد. مکانیزم تصمیم‌گیری BGP به این صورت است که همه‌ی داده‌های به‌دست‌آمده را تجزیه‌ و تحلیل می‌کند و یکی از همسایه‌های خود را برای ارسال بسته‌ها برای یک مقصد خاص تعیین می‌نماید.

پس وقتی حجم مسیرها و مسیریابی بسیار زیاد است برای مسیریابی در بین مراکز، از پروتکل BGP استفاده می‌شود. BGP به‌طور خاص برای تبادل اطلاعات مسیریابی بین تمام ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی مورداستفاده قرار می‌گیرد. به این صورت که اگر شرکتی از بیش یک شرکت ارائه‌دهنده‌ی خدمات اینترنتی پهنای باند دریافت کند، در صورت down شدن یکی از سرویس‌ها BGP به‌طور خودکار، ترافیک موردنیاز را از بستر پروایدر بک‌آپ عبور می‌دهد.

 

جامعه ستیز یا گونه جدید ؟

تمام حیوانات احساسات را درک میکنند ، یعنی غم ، شادی ، خشم  و دیگر احساسات ولی اخیرا می بینم موجودات از چنین قابلیتی برخودار نیستند و قدرت درک اینگونه احساسات را ندارد حال نمیدانم اینها جامعه ستیز هستند یا نوع جانوری جدید هستند ، که از زیست شناسان عزیز تقاضا دارم به کمک جامعه شناسان نوع این گونه را مشخص کنید.

ویژگی های بارز جامعه ستیزان (جهت اطلاع جامعه ستیزی هم نوعی بیماری است که بدلیل کمبود یکی از کرموزم ها اتفاق می افتد نه خود خواسته) :

۱- غرایز حیوانی

۲- تمرکز بر خود

۳- خودشیفتگی

۴- دوران کودکی سخت

۵- فریبنده و جذاب

۶- تکانشگری

۷- دروغگویی مرضی

۸- عدم همدلی

۹- بی مسئولیتی

۱۰- غیر قابل پیش بینی