افزودن یک برنامه به startup برای اجرای خودکار در هنگام بالا آمدن ویندوز 10

1. کلید ترکیبی Windows+R  را بزنید و یا روی منوی Start راست کلیک نمایید و گزینه Run را انتخاب نمایید.

2.  shell:startup را تایب کنید و Enter را بزنید.

3. در پوشه باز شده shortcut  نرم افزارهایی که میخواهید اجرا شود را کپی نمایید.

پیدا کردن حداکثر اندازه رم قابل پشتیبانی در PC

سلام ، تا حالا شده فکر کنید رم خود را افزایش بدهید و ندانید که سیستم شما چقدر رم را میتواند هندل کند ، برای اینکه بدانید سیستم شما چه مقدار رم را میتواند پشتیبانی کند مراحل زیر را انجام دهید.

1. کلید ترکیبی Windows + R

2. در پنجره Run تایپ کنید CMD و بر روی OK کلیک نمایید.

3. در پنجره باز شده دستور زیر را وارد کنید.

wmic memphysical get maxcapacity

4. و کلید Enter را بزنید ، عدد بدست آمده به کیلوبایت می باشد برای تبدیل به گیگابایت باید به عدد 1048576 تقسیم کنید و یا اینکه دوباره به 1024 تقسیم نمایید.

 

 

انسان حیوانی ناطق نیست

سلام ، امروز داشتم به موضوعی فکر میکردم ، آیا تا بحال خوانده اید در کتاب های منطق ارسطویی هویت انسان را اینطور تعریف کرده که “انسان حیوان ناطق است” ، اما اگر کمی به این جمله فکر کنیم متوجه میشویم که این جمله اشتباه می باشد ، زیرا ناطق بود چه در معنی قدرت صحبت کردن و چه در معنی منطق داشتن (باید و نباید ها) هر دو ابزاری می باشد که انسان خود اختراح کرده و جزء ماهیت آن نمی باشد ، انسان صحبت کردن را به عنوان ابزار ارتباط و اصول منطق را به عنوان معیار سنجش خود برای افکار اختراع کرده است.
و اینکه بنظر خودم اگر بخواهیم تعریف از ماهیت انسان بدهیم که او را از دیگر موجودات شناخته شده در جهان اطراف خود متمایز کند باید بگویم تعریف من این است :

“انسان حیوانی است هوشمند”

حال معنی هوشمند به این معنی می باشد که به زبان ساده انسان می تواند با ابزار شناختی خود اطلاعات از محیط اطراف کسب کند و با آن مجهولات خود را حل کند و تکامل پیدا کند.

 

(دل نوشته من)